تبلیغات
وبلاگicon
ازدواج موقت - کردار و رفتار قوم لوط
تاریخ : دوشنبه 23 مرداد 1391 | 02:49 ق.ظ | نویسنده : صادق

از كارهای زشت قوم لوط گلوله پرانی با كمان و هسته انداختن به یكدیگر وحتی در بعضی موارد شرط بندی میكردند كه هسته به هر كسی خورد با او عمل زشت لواط را انجام دهند وآدامس جویدن در معابر عمومی برای جذب افراد به خاطر شهوترانی.

همچنان لباسهای بلند می پوشیدند كه امروز رقاصه های دنیا در جهان غرب می پوشند ودكمه های كت و پیراهن خود را با می گشودند و از جمله كارهای آنها این بود كه راهها را برای زشتكاری می بستند و آشكارا در معرض دید مردم منكرات را انجام می دادند و در تفسیر آیه 29 عنكبوت آمده: با یكدیگر در ملاء عام كارهای ركیك و زشت انجام می دادند.

و در بعضی از تفاسیر كلمه ((منكر)) به هسته انداختن آنها تفسیر شده كه آنهم به خاطر هوسهایشان بود.

از آیات قرآن از جمله از آیه 28 سوره عنكبوت استفاده می شود كه زشتكاری قوم لوط به گونه ای زننده بود كه در میان هیچ قوم وملتی سابقه نداشت چنانكه لوط به آنها گفت :شما كار بسیار زشتی انجام میدهید كه احدی از مردم جهان قبل از شما آنها را انجام نداده است.

به این ترتیب آنها چون بنیانگذار این فساد بودند بار گناه كسانی را كه در آینده از آنها پیروی می كنند نیز به دوش خواهند كشید بی آنكه از گناه آنان كم شود.

از زشتكاری  قوم لوط این كه : با كف دست بر پشت یكدیگر می زدند دشنامهای ركیكی و زننده به همدیگر می گفتند بازیهای بچه گانه ای داشتند قمار بازی میكردند متلك گفتن از كارهای معمول آنها بود و در حضور جمع خود را برهنه میكردند......

حضرت لوط هر چه آنها را نصیحت كرد در دل آن الودگان و منحرفان اثر ننموده پاسخ آنها به حضرت لوط این بود كه: اگر راست میگویی عذاب خدا را برای ما بیاور.

لجاجت وهوس بازی آنها تا این حد بود و سرانجام حضرت لوط با قلبی آكنده از اندوه گفت : پروردگارا مرا بر این قوم مفسد پیروز گردان .

نكته قابل توجه اینكه در حالات قوم لوط نوشته اند یكی از عوامل اصلی آلودگی آنها به گناه زشت لواط این بود كه آنها مردمی بخیل بودند وچون شهرهای آنها بر سر راه كاروانها ی شام قرار داشت آنها با انجام این عمل نسبت به بعضی از عابرین و مهمانانشان مخواستند آنها را از شهرهای خود دور كنند ولی كم كم  این عمل زشت در میان خودشان نیز ریج گردید.

به هر حال چنانكه خاطر نشان خواهد شد به سختترین عذاب الهی گرفتار شدند به امید آنكه در جامعه ما هیچگونه از كارهای قوم لوط نباشد كه كیفر آن بسیار سخت است.

حضرت محمد ( ص ) در مسجد مردی را دید به طرف كسی هسته انداخت فرمود :او مشمول لعنت است تا آن هسته به زمین بیفتد . سپس فرمود : هسته انداختن از شیوه های قوم لوط است آنگاه آیه فوق (29- عنكبوت) را خواند و از كارهای زشت آنها این بود كه محل مدفوع خود را نمی شستند و خود را جنابت تطهیر نمی نمودند و بسیار بخیل و دست بسته بودند هرگز كسی را به غذا دعوت نمی كردند.

آری وفور نعمت شامات كه فرسخ در فرسخ پر از درختهای میوه دار بود و آنچنان درختان در میان هم رفته بودند كه شعاع آفتاب به زمین نمیرسید به جای اینكه آنها را شاكر خدا كنند وبه راه خدا روند این چنین غرق در آلودگی شده بودند تا آنجا كه كسی جرات نداشت كه شهرهایشان عبور كند چرا اموال او را غارت میكردند و او را به آلودگی جنسی می كشاندند