تبلیغات
وبلاگicon
ازدواج موقت - لواط از دیدگاه امام رضا علیه السلام
تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391 | 07:23 ق.ظ | نویسنده : صادق

حضرت امام رضا (علیه السلام ) فرمود: بترس و ترك كن زنا و لواط را و لواط  بدتر از زنا است و این دو گناه موجب هفتادو دو گونه درد در دنیا و آخرت برای صاحبش میشود .

در قرآن مجید چنانكه از زنا به فاحشه تعبیر فرموده این عمل شنیع را هم فاحشه خوانده همان گونه كه در سوره اعراف می فرماید :

 

(( لوط به قوم خود گفت آیا كاری را میكنید كه در نهایت زشتی است پیش از شما كسی از افراد بشر كسی گرد چنین كار زشتی نگشته آیا شما با مردان جمع میشوید در هنگام شهوت و زنان را رها می كنید بلكه شما اسراف كننده گانید .))

 

چه اسرافی بدتر از این كه نطفه ای كه به منزله  بذر است برای بقاء نوع و نسل انسان باید در رحم زن قرار گیرد در غیر محلی كه خدا قرار داده بریزید.

برای تهدید دیگران از نزدیك شدن به این عمل خلاف انسانی در سوره های اعراف و هود و نمل و قمر و نجم "قوم لوط را یاد آوری و كیفیت عذاب ایشان را متذكر می شود كه دیگران اندرزی بگیرند.

 برای جلوگیری از پیش آمدن چنین عمل شنیعی چند چیز را كه مقدمات آن است تحریم فرمود:

1- نگاه شهوتی به پسر حرام است :

نگاه كردن از روی شهوت به پسر جوان (پسری كه هنوز موی صورتش در نیامده )حرام است و سوء اثر و شدت عقوبت نظر حرام می باشد. از حضرت رسول اكرم (ص) روایت است كه فتنه پسر جوان زیبا از فتنه دختر باكره بیشتر است .

پس بر هر مسلمانی واجب است از چشمان خود نهایت مواظبت را بكند كه به چنین گناه بزرگی مبتلا نشود.

 

2-لجام آتشین برای بوسه شهوت :

بوسیدن پسر جوانی از روی شهوت حرام است چنانكه از حضرت صادق (علیه السلام ) روایت است كه پیغمبر فرموده كسی كه پسر جوانی را از روی شهوت ببوسد خداوند او را در قیامت به لجامی از آتش لجام می فرماید.

و از حضرت رضا (علیه السلام ) روایت است كه : هرگاه مرد جوانی را از روی شهوت ببوسد ملائكه های آسمان و ملائكه زمین و ملائكه رحمت و ملائكه غضب او را لعنت می كنند و جهنم برایش آماده می شود و مكان بدی جایگاهش می باشد.  

و نیز از پیغمبر(ص) روایت است : كسی كه پسر جوانی را از روی شهوت ببوسد خداوند او را در آتش جهنم هزار سال معذب می فرماید. و اگر مسلم شد كه كسی پسر جوانی را از روی شهوت ببوسد باید حد بخورد و حدش از سی تا نود تازیانه است هر قدر كه حاكم شرع صلاح بداند او را باید تازیانه بزند.

 

3-خوابیدن دو مرد یا دو زن كنار هم :

خوابیدن دو مرد در یك بستر وزیر یك لحاف در صورتی كه هر دو عریان باشند حرام است و همچنین در مورد دو زن نیز حرام  میباشد و فرقی نمیكند كه محرم باشد یا بیگانه . و در چند روایت است كه باید آنها را حد زد و برایش حد زنا معین شود یعنی آنها  را یكصد تازیانه بزنند(ضمن گناه مساحقه ذكر می شود كه بنا بر مشهور پس از اثبات در نزد حاكم شرع باید تعزیر شود و به كمتر از حد صد تازیانه ).

و از رسول اكرم (ص) روایت است كه بستر فرزندان خود را از سن ده سالگی جدا سازید یعنی دو برادر یا دو خواهر یا برادر و خواهر زیر یك لحاف از همان كوچكی نخوابند.طبقه بندی: احکام و مسائل شرعی، همجنسگرایی، احادیث،