تبلیغات
وبلاگicon
ازدواج موقت - توبه
تاریخ : چهارشنبه 18 مرداد 1391 | 06:51 ق.ظ | نویسنده : صادق
پرسش:
من چند سال پیش لواط کردم، عذاب وجدان داره من و دیوانه می کند؛ من باید چیکار کنم از این عذاب وجدان راحت شوم؟ آیا توبه کنم قبول می شود؟
.
.
.

لواط از گناهان بزرگ است و شخصى كه مرتكب این عمل شنیع مى‏شود از نظر خدا و رسول او و ملائكه مورد لعنت واقع مى‏شود و اگر در حال بلوغ و یا اختیار اراده و عقل مرتكب این عمل شده باشد و بدون توبه واقعى مرده باشد عذاب او شدید خواهد بود. پیامبر اكرم(ص) مى‏فرماید: «وقتى كه لواط كننده در قبر نهاده شد بیشتر از سه روز باقى نمى‏ماند و خداوند او را میان قوم هلاك شده لوط پرتاب مى‏كند و روز قیامت هم با آن قوم ستمكار محشور مى‏شود»، (میزان‏الحكمه ج11 ص 5369).
ولی این در مورد كسی است كه موفق به توبه نشود، به طور كلی اگر كسى مرتكب گناهى شود ولى پشیمان شده و به درگاه خداوند حقیقتا توبه نماید خداوند توبه او را مى پذیرد. توبه راستین از گناهان آن است كه واقعا قصد بازگشت به آن گناه را نداشته باشد. خداوند متعال بارها در قرآن مجید وعده غفران به تائبان داده است و حتى گناهكاران را فرمان به مأیوس نشدن از رحمت خویش داده است. چنان چه در آیه 53 سوره زمر مى‏فرماید: به آن بندگانم كه در گناه ‏كردن بر نفس خویش اسراف كرده‏اند بگو هرگز از رحمت بى‏منتهاى خدا ناامید مباشید؛ البته خداوند همه گناهان شما را خواهد بخشید كه او خدایى بسیار آمرزنده و مهربان است. همچنین مى‏توان آیات (135)آل عمران و (48)نسا را به دقت ملاحظه نمایید.
دوست عزیز، هر گناهی با توبه پاك می شود و خداوند بخشنده و مهربان است. ان الله یغفر الذنوب جمیعا ; خداوند همه گناهان را می آمرزد.

در برخى موارد مانند غیبت و تهمت طلب رضایت از غیبت شونده نیز در صورت امكان لازم است، ولى در مورد گناهانى همچون زنا و لواط، پشیمانى واقعی، تصمیم بر عدم تكرار و طلب مغفرت از خداوند براى توبه كافى است.
در آیه 70 سوره فرقان بیان شده است: «إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً فَأُوْلئِكَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحِیماً؛مگر كسانى كه توبه كنند و ایمان آوردند و عمل صالح انجام دهند كه خداوند گناهان آنان را به حسنات تبدیل مى‏كند؛ و خداوند همواره آمرزنده و مهربان است».
ضمناً هرگز گناه خود را براى كسى بازگو نكنید و فقط با خداوند راز و نیاز كرده و از او آمرزش بخواهید كه اوآمرزنده‏اى مهربان است و توبه كنندگان را دوست دارد.