تبلیغات
وبلاگicon
ازدواج موقت - پاسخ من 1
تاریخ : جمعه 30 تیر 1391 | 01:40 ق.ظ | نویسنده : صادق

تعجب میکنم از اون افرادی که میگن ازدواج موقت هیچ فرقی با زنا و

فاحشه گری نداره ،فراتر از اون اینجاست که برخی از بچه شیعه های

خودمون هم از  این حرف ها میزنن مخصوصا خانوم ها

 

در پاسخ به این اعتقادات فاسد و غلط این افراد باید عرض کنم که شماهایی که

 ازدواج موقت رو مشابه با زنا میدونید اول بیاید زنا رو تعریف کنید و بگید به چه

عملی زنا میگن بعد صیغه رو تشبیه به اون کنید.

تعریف زنا: جفت گردیدن مرد و زن به طور نامشروع . توضیح : مواقعه نامشروع

 مرد و زن مشروط بر این که وطی بشبهه نباشد و عمدا عمل صورت گرفته

باشد . یا زنائ محسنه زنا با زن شوهر دار

معنی لغوی زنا:زنا به معنی جفت گردیدن زن و مرد به طور نا مشروع.

تعریف زنا از دیدگاه فقها :

زنا داخل کردن آلت تناسلی مرد بالغ و عاقل در فرج زن است ؛ بلکه مطلق جنس مونث مراد است ، خواه از جلو باشد یا از عقب ، به طوری که آن زن بر وی حرام باشد و بین آنان عقد نکاح یا شبهه ای که موجب اعتقاد به حلال بودن عمل است نباشد و نیز به اندازه ختنه گاه فرو رفته باشد در حالی که علم به تحریم این عمل داشته و در انجام آن مختار بوده است. زنا آن است که مرد بالغ از روی علم و اختیار به اندازه سر آلت خود را در فرج زنی که بر او حرام است ، داخل کند ، بدون آنکه عقد نکاح یا ملکیت یا شبهه در کار باشد. و زنا آن است که مردی ذَکَر خود را در فرج زنی از پیش یا پس فرو بَرَد به قدری که ختنه گاه پنهان شود و آن زن بر او حرام بوده و عقد یا شبه عقد و یا ملکیتی در بین نباشد.

  

تعریف زنا از دیدگاه حقوقدانان وجرمشناسان:

جماع غیر مشروع خواه در جهت آلت تناسلی باشد خواه نه. برای تحقق زنا علاوه بر عنصر عدم مشروعیت مواقعه و عمد شرط است که زانی بالغ باشد اگرچه طرف او نابالغ باشد و شرط است که زانیه بالغه باشد اگر چه طرف او نابالغ باشد و زانی عاقل باشد ولو این که طرف عاقله نباشد و زانیه عاقله باشد اگرچه طرف عاقل نباشد و شرط است که دخول لااقل بقدر حشفه باشد . هم چنین گفته شده است که علم به جرم بودن زنا شرط تحقق این جرم است.عمل جنسی با کسانی که از نظر قیود اخلاقی و مبانی مذهبی و قوانین اجتماعی ممنوع شناخته شده است انجام می گیرد . شایعترین این انحراف ، روابط جنسی بین برادر و خواهر ، پدر و دختر می باشد.

تعریف زنا از دیدگاه روانشناسان: جنسیت یا تمایل جنسی نا مشروع که از معنای زنا می باشد در یک معنا فعالیت شهوانی است که موجب جذب یک جنس در مقابل جنس دیگر شده و در معنای دیگر مفهوم زیست شناسی جنسی در بر می گیرد ؛ یعنی همان اندام جنسی مردانه یا دستگاه تناسلی زنانه.

تعریف زنا به طور کلی :

پس باید با تعاریف مختلفی که در بالا ارائه شده به طورکلی عمل شنیع زنا را باید به این شکل تعریف کرد که : زنا عبارتست‌ از مباشرت‌ جنسی در‌ غیر موارد وطی‌به‌ شهبه‌ مرد با زنی‌ حتی‌ در دبر که‌ ذاتا بر او حرام‌است‌. این‌ جرم‌ زمانی‌ توسط مرد و زن‌ ارتکاب ‌می‌یابد که‌ بالغ‌ و عاقل‌ و مختار باشند و نسبت‌ به‌حکم‌ و موضوع‌ آن‌ نیز آگاه‌ باشند بنابراین‌ چنانچه‌یک‌ طرف‌ از زن‌ و مرد از تحقق‌ زنا آگاهی‌ نداشته‌باشد و یا علم‌ به‌ حرمت‌ مباشرت‌ جنسی‌ حرام‌نداشته‌ باشد محکوم‌ به‌ حد نمی‌شود و تنها طرفی‌که‌ از حکم‌ و موضوع‌ آگاه‌ باشد محکوم‌ به‌ حد زنا می‌شود.

وبه تعبیر خودم:زنا به عمل امیزش جنسی بین زن و مردی که بین آنها عقد ازدواجی برقرار نشده

ولی در حالی که ازدواج موقت از طرف خداوند شرعیت پیدا کرده و خداوند احکامی بر آن مترتب کرده و آیه ای در خصوص آن وجود دارد(آیه ی 24 سوره نساء)

اگر ازدواج موقت واقعا ازدواج نبود و زنا و فاحشه بود دیگر نام ازدواج را بر آن نمی گذاشتن و به آن زنا میگفتند