تبلیغات
وبلاگicon
ازدواج موقت - خبر _تاریخ: 30 شهریور 1389 _جلوی توفان سهمگین «فتواهای عجیب» را بگیرید
تاریخ: 30 شهریور 1389
 
«گروهی پیدا شده اند كه به نام اسلام و سنت، جوانان را جذب كرده و آنها را به كارهای خلاف دین نظیر تشكیل گروه های انتحاری دعوت می كنند و اینها تا كنون به بیش از سیصد گروه رسیده و عملا ناامنی را در جهان اسلام شایع كرده اند و این مفسده ها ناشی از صدور انواع فتواهای بی پایه و منحرف كننده است./ فتوای محرمیت مرد بالغ بر اثر شیر خوردن از زن نامحرم، رقص زنان برای نامحرمان در صورت تحریك نشدن مردان و... تنها بخشی از فتواهای عجیبی است كه برخی داعیه داران دینی وهابی و مفتی ها به صدور آن اقدام كرده اند.

علمای مذهب مالكی الجزایر، از آنچه به نام هرج و مرج صدور فتوا از آن یاد كرده اند، به تنگ آمده و خواهان رسیدگی یك مرجع واحد به این آشفتگی دینی شدند.

به گزارش پایگاه خبری «ایلاف» با طرح این موضوع نوشت: «شیخ شمس الدین» از علمای الجزایر، با انتقاد از وضعیت كنونی صدور فتوا گفته است، «سال هاست كه در الجزایر مردم بر پایه مذهب مالكی، احكام خود را دریافت می كنند؛ اما اكنون، گروهی به ادعای پیروی از گذشته، اقدام به صدور فتواهایی می كنند كه خارج از شریعت بوده و گمراهی مسلمانان را در پی خواهد داشت.»

این عالم دینی الجزایری افزود: گروهی پیدا شده اند كه به نام اسلام و سنت، جوانان را جذب كرده و آنها را به كارهای خلاف دین نظیر تشكیل گروه های انتحاری دعوت می كنند و این گرو ه ها تا كنون به بیش از سیصد گروه رسیده و عملا ناامنی را در جهان اسلام شایع كرده اند و این مفسده ها ناشی از صدور انواع فتواهای بی پایه و منحرف كننده است.

بر پایه این گزارش، «عدة الفلاحی»، مشاور تبیلغی وزیر امور دینی الجزایر نیز گفت: در اوضاع كنونی، نمی توان آشفتگی صدور فتوا را كنترل كرد و باید هر چه سریعتر علمای اسلام تكلیف صدور فتوا را روشن كنند تا مسلمانان بیشتر از این سردرگم نشوند.

ذكر این نیز لازم است، در پنج سال گذشته، انواع فتواهای عجیب از سوی برخی علمای وهابی در عربستان، مصر و امارات صادر شده كه هیچ سندیت علمی و دینی نداشته و جنجال هایی نیز در پی داشته است.

فتوای «رضاع كبیر» (محرمیت مرد بالغ بر اثر شیر خوردن از زن نامحرم)، فتوای «ازدواج مسیار »، فتوای رقص زنان برای نامحرمان در صورت تحریك نشدن مردان و فتوای محرمیت زنان و مردان كارمند، تنها در ساعات اداری، تنها بخشی از فتواهای عجیبی است كه برخی داعیه داران دینی وهابی و مفتی ها به صدور آن اقدام كرده اند.