تبلیغات
وبلاگicon
ازدواج موقت - خودارضایی یک بیماریست
تاریخ : چهارشنبه 15 شهریور 1391 | 06:22 ب.ظ | نویسنده : صادق

با مشکلی به نام خود ارضایی چه باید کرد ؟!

شاید در کنار نگرانی های مربوط به پرده بکارت یکی از شایعترین نگرانی های مربوط به خودارضایی بخصوص استمناء در آقایان است. واقعاً فکر میکنم مسئله بغرنج تر از آنی است که هرکسی بخواهد تصورش را داشته باشد. کسانی که در فشار و رنج غریزه جنسی (و دیگر اضطرابات و تنشهای روزمره زندگی) به پناهگاهی به نام "خودارضایی" رو آورده اند اما اکنون به در چاه افتادگانی میمانند که دچار عذاب جان پناه خود شده اند!

خود ارضایی در بعد از ازدواج :خود ارضایی در بعد از ازدواج بدلیل عدم رفتار جنسی مناسب زوجین صورت می گیرد و می بایست فرد را با ایجاد رویه درست زناشویی به روال عادی بازگرداند.البته در زمان بارداری و در هفته های آخر بارداری نیز خود ارضایی در مردان دیده می شود.

حالات روحی افراد بعد از خود ارضایی:فرد پس از خود ارضایی خود را آدم ضعیف النفسی می یابد و تا حدودی خود را مریض و متفاوت از دیگران احساس میکند.پس از خود ارضایی بارها به خود قول می دهد که دیگر این کار را نکند ولی مجدداً تکرار می گردد!  این امر باعث می شود که فرد فکر کند اراده نداشته و خود را ضعیف احساس کند.بعضی افراد بعد از خودارضایی بستگی به نوع تربیت و اخلاقیات خود دچار عذاب وجدان نیز می گردند.

 

پیامدهای خودارضایی که بصورت اعتیاد و بیش از حد باشد:

  1. خستگی و کوفتگی (Fatigues/Tiredness)،
  2. عدم تمرکز حواس (Lack of concentration)،
  3. ضعف حافظه (Poor memory)،
  4. استرس و اضطراب (Stress/Anxiety).
  5. نوسان خلق یا تغییرات سریع خلقی (Mood swings)،
  6. حساسیت بیش از حد و زودرنجی ( Irritability)،
  7. کمردرد (Lower back pain)،
  8. ناتوانی جنسی زودرس در جوانی (Youth impotence)،
  9. بی‏خوابی یا بدخوابی و مشکلات مشابه (Insomnia/Sleep problem).

آسیب‏های روحی و روانی‏: ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه‏گیری، افسردگی، بی‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاشگری، بداخلاقی و تندخویی، کسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت، عدم اعتماد به نفس، احساس گناه و عذاب وجدان بروندادهای روانی و روحی خودارضایی بیمارگونه و به شکل اعتیادی است. شرح پاره‏ای از این موارد در مباحث گذشته روشن شد.

 آسیب‏های اجتماعی‏ :ناسازگاری خانوادگی، بی‏میل شدن به همسر و ازدواج  ، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر(استمناء بعد از ازدواج )، احساس طرد شدن، از بین رفتن عزّت، پاکی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج کردن و لذت نبردن از زندگی مشترک‏ جهت آگاهی بیشتر

 

راه‏های درمان‏ برای اعتیاد به خود ارضایی بیمار گونه :

خویشتن داری ـ ورزش ـ ایمان ـ مطالعه درسی بیشتر ـ پر کردن اوقات فراغت ـ عدم تنهایی ـ رفتن به محیط مثبت و پر انرژی مثل کتابخانه و مساجد ـ امکان ازدواج ـ قوی کردن اراده ـ مبارزه با شیطان درون ـ گفتن جمله جادویی : من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور کنم، من قادرم ـ احترام به خود و زندگی مشترک با همسر خود چه در حال و چه در آینده ...


۱. نخستین گام برای درمان
خود ارضایی بیمار گونه ، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به کارگیری دقیق دستورها است. البته ترک اعتیاد و عادتِ نامطلوب، در زمانِ کوتاه بدون راهنمای کارآزموده و دلسوز، امکان ندارد. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش کلیدی و محوری را ایفا می‏کند. درمان و چاره جویی باید منطبق بر خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی که او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد.
بنابراین بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه کند و جمله معروف «خواستن توانستن است»، عین حقیقت است. اراده همچون نهالی است که باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشکوفایی و ثمردهی برسد؛ به عبارت دیگر، اراده تقویت شدنی و پرورش یافتنی است و راه پرورش و تقویت آن این است که برخلاف میل خود، اندک اندک به مقابله با ایک اعتیاد  برخیزد تا پس از مدتی لذت توانستن را بچشد
۲. تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینکه هنوز اراده باقی است، این است که شخص این عمل را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد. برای تقویت اراده، راه‏های زیادی پیشنهاد شده که از جمله آنها تلقین به خود است‏

ویکتور پوشه - روان شناسِ فرانسوی - می‏گوید: افراد مبتلا به این استمناء بیمار گونه و اعتیادی ، هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور کنم، من قادرم». تکرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد.


پل ژاگو بر آن است که: «تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است»
۳. سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.
۴. از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.
۵. از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود
۶. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.
۷. از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، فلفل، تخم‏مرغ، گوشت قرمز و غذاهای پرچرب - اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.
۸. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
۹. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).
۱۰. از دست‏ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ورزی کرد!
۱۱. هرگز نباید به رو خوابید.

۱۲. به منظور تخلیه انرژی - زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.
۱۳.  برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، زیارت، عبادت و … پر کند.
۱۴.سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید.
۱۵. هرگاه  مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شود و خود را به کاری سرگرم کند. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی  بسیار مفید است.

یک داستان: صبح یکی از روزهای زمستان زنبور کوچکی که نمیدانست چگونه وارد اتاقی سرد و خاموش و کم نور شده بود پرواز کرد تا به سوی روشنایی دور دست برود که ناگاه در میان پنجره به جسم سختی خورد که دیده نمیشد و اصلاً معلوم نبود از کجا آمده است. زنبور داستان ما از آنجا که به زندگی و تلاش اعتقاد داشت عقب رفت و یک بار دیگر به پنجره هجوم آورد اما اینبار هم به ناگاه متوقف شد و در آستانه پنجره افتاد. اما زنبور داستان ما از آنجا که .... . صبح روز بعد خدمتکار پیر خانه در حالیکه لاشه سرد و یخ زده و بی روح زنبور را در سطل خاکروبه می انداخت متوجه باد سردی شد که از گوشه شکسته شیشه پنجره به درون می آمد. خدمتکار مثل همیشه سرتکان داد و رفت. راستی به نظر شما اگر کسی بود که به زنبور کوچولو بگوید کمی بالاتر بیاید و آن گوشه دیگر شکسته پنجره را هم امتحان کند الان زنبور داستان ما به جای سطل آشغال به کندوی گرم و پر از خوشبختی زنبورها برنمیگشت؟

توصیه ما به همه دوستان عزیز:خود ارضایی در حکم همان شیشه برای زنبور است . یک کمی عقب بیایید و حواستان به آن گوشه شکسته دیوار سرد و نامرئی روبرو باشد. موفق باشید.

اگر واقع قصد دارید از چنگال این گرفتاری بزرگ رهایی یابید در کنار تمامی روش های ترک خود ارضایی کتاب مشکلات جنسی جوانان را در لینک زیر مطالعه کنید و مطمئن باشید یاری رسان معجزه آسای شما خواهد بود . موفقیت در کنار شماست ان را لمس کنید .
طبقه بندی: خودارضایی، دانستنی ها،
برچسب ها: خود ارضایی،